Projekt „Będziemy Rodzicami

– Świadome Rodzicielstwo Przyszłości”

Jestem mamą i jest to najwspanialsze uczucie na świecie.

Mamą zostałam dwa razy. Pierwszy raz 30 maja 2004 roku, kiedy urodzili się moi dwaj synkowie Marcinek i 15 minut później Igorek. Drugi raz 12 lipca 2013 roku, kiedy urodził się mój trzeci synek Kajtuś.

Za każdym razem macierzyństwo mnie zaskoczyło.

Przy bliźniętach nie miałam nawet czasu zastanowić się, co mogę zrobić lepiej, szybciej, łatwiej, bo rzeczy po prostu się działy, a mój mąż i ja nadążaliśmy lub prawie nadążaliśmy.

Przy Kajtusiu było inaczej. Kajtuś jako niemowlę był aniołkiem, a mimo to, gdy miał jakieś 4 miesiące, uświadomiłam sobie, że ciągle brakuje mi czasu na podstawowe czynności. Czułam się jak we mgle. Przecież jestem matką dwójki 9-letnich bliźniaków i dałam radę. Teraz mam tylko  jedno  grzeczne dziecko, a i tak żyję w ciągłym chaosie. Brakowało mi wiedzy o tym, jak pogodzić potrzeby mojego dziecka, moje i całej mojej rodziny, aby żyć w harmonii.

Potrzebowałam zmiany i zaczęłam szukać rozwiązania. Znalazłam tylko jedną książkę na ten temat ale pomogło. Powoli moje życie wracało do normy, a bycie z dzieckiem z każdym dniem sprawiało mi coraz więcej radości. Szczerze mówiąc do tej pory tak jest. Z każdym dniem bycie mamą jest wspanialsze.

 To doświadczenie uświadomiło mi dwie istotne rzeczy.

Po pierwsze: nie jestem jedyną mamą z tym problemem.

Po drugie: nikt o tym nie uczy.

Tak właśnie powstał projekt „Będziemy Rodzicami”, a obecnie Fundacja Będziemy Rodzicami, ponieważ wiem, że w tym pierwszym okresie po porodzie można być szczęśliwym i spokojnym rodzicem. Celem projektu jest pogłębienie wiedzy o rodzicielstwie, pokazanie możliwości i wybranie najlepszej opcji dla rodziców i ich dziecka.

Wierzymy w holistyczne podejście do rodzicielstwa, że już od najwcześniejszych chwil jakość rodzicielstwa i świadomość mają wpływ na dziecko i kształtują jego potencjał. Każdy człowiek, już ten w łonie mamy,  to umysł, ciało i dusza.

Umysł czyli wiedza i odpowiedzi na pytania: co, gdzie, jak, po co, z kim, dlaczego w odniesieniu do macierzyństwa i ojcostwa.

Dusza – emocje czyli: co czujemy, czego się boimy, co nas boli, uszczęśliwia, jakie są nasze potrzeby, oczekiwania, relacje, emocja dziecka i rodziców.

Ciało czyli: pamięć ciała, słuchanie, obserwowanie, wsparcie w całym procesie.

Nasz zespół pragnie pomóc Państwu przygotować się do świadomego, mądrego rodzicielstwa, jeszcze przed narodzinami dziecka. 

To Top