Niesamowita Szkoła Rodzenia

Niesamowita Szkoła Rodzenia powstała, aby zapewnić kobietom w ciąży i ich partnerom wsparcie nie tylko w ciąży, ale również po urodzeniu dziecka. To wyjątkowe zajęcia, gdzie na proces stawania się rodzicem patrzymy z trzech perspektyw: fizjologicznej, a następnie rodzicielskiej oraz psychologicznej. Najważniejsze dla nas jest rozwój i podnoszenie kompetencji rodzicielskich, które są niezwykle ważne po urodzeniu dziecka przy jednoczesnym wsparciu fizjologicznym porodu i połogu. Całość uzupełniamy budowaniem wiary w to, że my rodzice będąc wystarczająco dobrymi rodzicami jesteśmy idealni dla naszych dzieci.
Wierzymy również w świadome rodzicielstwo, które według nas jest  drogą do szczęśliwego macierzyństwa i ojcostwa.

 

 

Moduł Rodzicielski - Wystarczająco Dobre Rodzicielstwo

Rodzicielstwo to najbardziej odpowiedzialne zadanie jakie stawia przed nami życie. Być rodzicem to znaczy być opiekunem, nauczycielem, przyjacielem, wychowawcą, schronieniem. Sama intuicja nie wystarczy – do tego trzeba się dobrze przygotować. Pierwszy rok życia dziecka to okres niezwykle intensywny, w czasie którego czeka Was wiele niespodzianek, dylematów i wyzwań – na tym module, bez mydlenia oczu dowiecie się, jak radzić sobie z tymi wyzwaniami, aby ten czas był dobry zarówno dla Waszej pociechy jak i dla Was samych. Moduł prowadzi trenerka Agnieszka Wódz – mama 3 chłopców, która piękno i trwogę bycia rodzicem zna od podszewki.

Moduł Wystarczająco Dobre Rodzicielstwo stanowi element przygotowania do roli rodzica, które pomoże Wam podejmować najlepsze decyzje zarówno dla Waszych pociech jak i dla Was samych jako rodziców.

Dlaczego warto wziąć udział w module?

 • Dowiesz się jak dzieci zachowują się po urodzeniu, i na co zwrócić uwagę aby trafnie rozpoznać jakim typem dziecka jest Twoje maleństwo i  jak najlepiej opiekować się maluszkiem.
 • Poznasz język niemowląt, dzięki czemu łatwiej będzie Ci zrozumieć potrzeby maluszka. Nauczysz się rozpoznawać i właściwie reagować na sygnały wysyłane przez  Twoje dziecko
 • Dowiesz się dlaczego dziecko płacze i jak reagować na płacz aby wspomagać dziecko w jego optymalnym rozwoju. Rozprawimy się z mitami na temat płaczu opierając się nie tylko na intuicji ale na najnowszych badaniach naukowych.
 • Poznasz cykl snu niemowlęcia, najpopularniejsze metody i teorie dotyczące usypiania maluszka oraz nauczysz się jak usypiać swoje dziecko zgodnie z Waszymi potrzebami.
 • Poznasz cykl rozwoju niemowlęcia, dowiesz się jakie są potrzeby i ewentualne trudności na różnych etapach rozwoju.
 • Dowiesz się jak budować pozytywny kontakt i bezpieczną więź od pierwszych chwil po narodzinach.
 • Określisz czego chcesz i potrzebujesz jako rodzic, partner, zarówno dla swojej rodziny jak i dla siebie samej/samego.  
 • Zaplanujesz działania, które pomogą Ci zachować głowę w trudnych sytuacjach.

Dla kogo?

 • Dla przyszłych rodziców
 • Dla opiekunów
 • Dla osób chcących świadomie przygotować się do rodzicielstwa

Najbliższe terminy: 14 – 15 październik, 18 – 19 listopad 

Godziny: 9.30 – 13.30

Prowadząca: Agnieszka Wódz – mama, coach, trenerka mentalna

Moduł Prenatalny - Jestem z Tobą od poczęcia

Ktoś kiedyś powiedział, że wszystko zaczyna się w głowie. My zwykliśmy mawiać, że wszystko zaczyna się w brzuchu. To od pierwszych dni poczęcia kształtuje się nasze dziecko, a wraz z nim jego zmysły, potrzeby oraz emocje. Okres prenatalny można odbyć, ale również można go przeżyć razem ze swoim dzieckiem i dla swojego dziecka. Z badań naukowych wynika, iż mamy realny wpływ na to, czy nasze dziecko po narodzeniu będzie lepiej spało, lepiej jadło i się zdrowo rozwijało. Rodzice pięknie dbają o dzieci od pierwszej minuty przyjścia na świat, dlaczego nie zadbać o swój Skarb wcześniej?

Moduł Jestem z Tobą od poczęcia jest elementem planowania rozwoju dziecka już na bardzo wczesnym etapie, dzięki czemu świadomie budzimy nasze dzieciątko do życia.

Dlaczego warto wziąć udział w module?

 • Nauczysz się rozpoznawać potrzeby i emocje swojego dziecka w brzuszku oraz poza nim.
 • Poznasz cykl rozwoju swojego dziecka od pierwszej sekundy jego istnienia oraz dowiesz się jak nawiązać kontakt ze swoją pociechą i świadomie wpływać na samopoczucie mieszkańca brzuszka.
 • Nauczysz się technik relaksacji, które pomogą w nawiązaniu kontaktu z twoim dzieckiem oraz wyciszą i uspokoją twoje wnętrze. Relaksacje są nagrywane, tak by można było z nich korzystać w dowolnym czasie, w razie potrzeby, również po zakończeniu kursu.
 • Poznasz najskuteczniejsze na świecie metody redukcji stresu, lęku oraz bólu, dzięki którym uwolnisz się od strachu przed porodem, pierwszymi dniami z nowym człowieczkiem w domu oraz będziesz umiała szybko się regenerować mentalnie, przy małej ilości snu, czy w momentach wyczerpania.
 • Przyszli Ojcowie natomiast skorzystają ze wszystkiego, co powyżej oraz dowiedzą się jak nie zostać ugryzionym w rękę podczas porodu, czyli jak wspierać rodzącą kobietę, co konkretnie robić, co i jak mówić – tworzymy skrypt do porodu i ćwiczymy☺

Dla kogo?

 • Dla przyszłych rodziców
 • Dla opiekunów
 • Dla osób chcących świadomie przygotować się do rodzicielstwa

Najbliższe terminy:  30 września – 1 października,  25- 26 listopada

Godziny: 9.30 – 10.00

Prowadząca: Paulina Kołosowska – psycholog prenatalna, psychoterapeutka, hipnoterapeutka

Moduł Położniczy - przygotuj się na dobry poród

Dobry poród – Ty też możesz go mieć! Co jest do tego potrzebne – przede wszystkim wiedza i dobre przygotowanie nie tylko do samego porodu, ale i do tego, co czeka Cię przed i po. na tym module rozpracujemy poród we wszystkich jego aspektach. Dostarczymy Wam ważne przygotowanie organizacyjne i informacyjne, a także mentalne. Powiemy jak przygotować się do pobytu w szpitalu, jak radzić sobie z dolegliwościami okołoporodowymi i jak zadbać o swoje ciało i dobrostan przed, w trakcie i po porodzie, aby to doświadczenie było dla Was dobre i przyjemne. Stworzycie własny plan porodu. Dowiecie się wszystkiego, co rodzic musi wiedzieć na temat pielęgnacji noworodka i opieki w pierwszych dniach po porodzie. Pomożemy Wam się dobrze przygotować do tego najważniejszego i najpiękniejszego spotkania spotkania, w najlepszy możliwy sposób :)

Moduł Przygotuj się na dobry poród – pozwoli Wam ze spokojem i równowagą doświadczyć porodu i pierwszych chwil rodzicielstwa

 

Dlaczego warto wziąć udział w module?

 • Dowiecie się jak wybrać szpital i przygotować się na pobyt w szpitalu, kiedy do niego jechać i co Was w nim czeka
 • Poznacie poszczególne fazy porodu i dowiecie się co robić w każdej z nich, aby pomóc sobie i maluszkowi
 • Dowiecie się jak wygląda poród przez cesarskie cięcie
 • Sporządzicie plan porodu, który pozwoli Wam się dobrze przygotować organizacyjnie i mentalnie
 • Nauczycie się pielęgnować niemowlę, kąpać i dbać o jego potrzeby.
 • Dowiecie się co się dzieje z Waszym maluchem w trakcie pobytu w szpitalu i nauczycie się rozpoznawać stany noworodkowe
 • Dowiecie się wszystkiego co najważniejsze na temat karmienia i laktacji – jak prawidłowo przystawić malucha, jakie są pozycje do karmienia,  jak radzić sobie z problemami typu nawał, jak dbać o siebie w trakcie laktacji aby karmić szczęśliwie i aby karmienie było przyjemnością, jak odciągać i przechowywać pokarm.

Dla kogo?

 • Dla przyszłych rodziców
 • Dla opiekunów
 • Dla osób chcących świadomie przygotować się do rodzicielstwa

Najbliższe terminy: 21 – 22 października, 11 – 12 listopada

Godziny: 9.30 – 13.30

Prowadząca: Katarzyna Wlazło – dyplomowana położna, doradca laktacyjny, specjalista pielęgniarstwa położniczego  i rodzinnego

Cena jest zależna od ilości Modułów:
Jeden moduł: 380 zł 
Dwa moduły: 690 zł 
Trzy moduły: 850 zł
Zapisz się: kontakt@bedziemyrodzicami.pl
Zapraszamy!!!
To Top