Zostań świadomym i pewnym siebie rodzicem, który potrafi czerpać radość z rodzicielstwa.
Przewodnik online, dla rodziców oczekujących na dziecko i rodziców maluszków do 1 r.ż.
Wyobraź sobie… masz swój rodzicielski plan,

dzięki któremu potrafisz rozwiązać pojawiające się rodzicielskie problemy  

i który sprawdza się w każdej sytuacji.

 

20 praktycznych kroków zaprowadzi Cię wprost do celu jakim, jest spełnione rodzicielstwo!

 

W przewodniku znajdziesz wszystko czego potrzebujesz, aby razem z partnerem świadomie wychowywać maleństwo, mieć czas dla siebie nawzajem, pić ciepłą kawę i czuć spełnienie w nowej roli rodzica.

Każda mama pragnie aby jej maleństwo było szczęśliwe i otrzymywało wszystko, czego potrzebuje. 

Bo  my mamy-  tak właśnie mamy

Kiedy Twoje maleństwo pojawia się na świecie, uczysz się wielu nowych rzeczy, ponieważ Twój świat znacznie się zmienia. Właśnie wtedy  nagle dostrzegasz, że Twoje życie już nigdy nie będzie takie samo. Ale to nie znaczy- że będzie gorsze!

Poród, pielęgnacja i laktacja to pierwsze doświadczenia, którym najczęściej także towarzyszy ból, zmęczenie i (często nieuświadomiona) huśtawka hormonalna. Wszystko jest nowe i wcale niełatwe. A to dopiero początek…

Następnie przychodzą kolejne dylematy rodzicielskie:
dlaczego moje maleństwo tyle płacze?
– dlaczego nie chce zasnąć? A czy śpi wystarczająco dużo?
– czy dobrze się rozwija, czy dostaje wszystko czego potrzebuje, czy może powinnam coś zrobić inaczej, lepiej?
 

Twoje maleństwo potrzebuje Cię praktycznie na wyłączność, jest całkowicie zależne od Ciebie i jeszcze długo będziesz dla niego centrum wszechświata. To sprawia, że zmienia się Twój dotychczasowym styl życia, priorytety i potrzeby. W tym czasie może brakować Ci  czasu dla siebie i dla Twojego partnera. 

Twoje doba gwałtownie się kurczy w przeciwieństwie do sterty brudnych naczyń czy prania, kurzu po kątach, o Twoim zmęczeniu nie wspominając.  Obowiązków przybywa z dnia na dzień, a Ty czujesz się coraz bardziej zmęczona i sfrustrowana, co zaczyna odbierać Ci radość z rodzicielstwa.

W Twojej głowie kłębi się coraz więcej pytań, a Tobie brakuje czasu i siły by poszukać na nie odpowiedzi

Możesz tkwić w tej sytuacji, pogrążając się w zmęczeniu i frustracji albo skorzystać z przewodnika i krok po kroku znaleźć gotowe rozwiązania Twoich najbardziej palących problemów, i zacząć czerpać radość z rodzicielstwa!
Mój rodzicielski plan
20 praktycznych kroków do spełnionego rodzicielstwa
Przewodnik online
Ten przewodnik jest dla Ciebie jeśli....
 • Twój dotychczasowy styl życia zmienia się a Ty nie potrafisz odnaleźć się nowej rzeczywistości. Nie wiesz jak zorganizować dzień z maluszkiem i jednocześnie nadążyć za nowymi obowiązkami. 
 • Ciężko Ci zrozumieć swoje dziecko , nie wiesz co robić kiedy nie chce jeść ani zasnąć, dużo płacze i wymaga Twojej obecności całą dobę.  Cała ta sytuacja sprawia, że nie tylko jesteś wykończona ale również bardzo zestresowana.   
 • Twój partner nie wspiera Cię i nie pomaga tak jak sobie to wyobrażałaś. Coraz częściej kłócicie się, a pozornie małe rzeczy wywołują kłótnie, a nawet coraz większe konflikty-przez co czujesz się jeszcze gorzej.
 • Masz dość tego, że na nic czasu nie masz czasu, a pijąc zimną kawę zastanawiasz się jak do tego wszystkiego doszło???

Jeśli cokolwiek z tego brzmi znajomo, to jesteś we właściwym miejscu.

Dlaczego matki zmagają się z rodzicielstwem?

Rodzicielstwo jest idealizowane. W mediach, szczególnie społecznościowych, przedstawiane jest jako piękne i bezproblemowe. Kobiety, które dopiero co zostały mamami, pokazują nam swoją idealną figurę, twarz bez śladów zmęczenia, wysprzątany dom, obiad, ciasto jeszcze pachnące na stole i pięknego, uśmiechniętego, śpiącego bobasa. Jeśli uwierzymy w taki obrazek, po porodzie doświadczamy rozczarowania.

Życie to nie relacja na Instastory! Maluszek płacze, czasami nawet dużo i  za każdym razem, kiedy czegoś potrzebuje; śpi zupełnie inaczej niż dorosły człowiek, a do życia równie mocno jak powietrza, potrzebuje drugiego człowieka.  Najlepiej mamy lub taty – w trybie 24/7.

Nowe obowiązki, zmiana stylu życia oraz życiowych priorytetów wiążą się ze skrajnymi emocjami.  Radość miesza się ze strachem, pewność z niepewnością, a spokój z zagrożeniem. Do tego wszystkiego dochodzi zmęczenie porodem i nieprzespanymi nocami.

Twoja rodzina mieszka daleko i nie możesz liczyć na pomoc najbliższych ani w domu, ani przy opiece i wychowywaniu dziecka. Być może nie chcesz pomocy aby nie powielać błędów swoich rodziców.

I wtedy najczęściej brakuje Ci wsparcia i jesteś zdana na siebie. 

Nie jesteśmy na to przygotowane. 

Dobra wiadomość jest taka, że wciąż możesz się przygotować i stworzyć swój rodzicielski plan.
Możesz czerpać radość z rodzicielstwa, nawet jeśli w tej chwili czujesz, że jest to poza twoim zasięgiem!
A skąd to wiem?
Z własnego doświadczenia.
Nazywam się Agnieszka Wódz

Jestem autorką 20 praktycznych kroków do świadomego rodzicielstwa, przewodnika który przygotowuje na rodzicielstwo i pozwala czerpać z niego maksimum radości.

Jako mama trzech chłopców, wielokrotnie borykałam się z problemami rodzicielskim, a za swoje błędy niejednokrotnie płaciłam wysoką cenę.

Kiedy zostałam mamą bliźniąt w 2004 roku byłam kompletnie nieprzygotowana do rodzicielstwa. Nie rozumiałam moich dzieci, przez co dużo płakały. Niewiele wiedziałam o karmieniu, a jeszcze mniej o usypianiu, płaczu czy też potrzebach moich dzieci. 

Byłam tak zajęta ogarnianiem bieżących spraw z dziećmi, że nie byłam w stanie zadbać o dom czy męża. O sobie zapomniałam zupełnie. 

Kiedy przyszło opamiętanie, zaczęłam szukać rozwiązań. Znalazłam kilka. Pomogły mi książki amerykańskiej autorki oraz cykl filmów, który akurat był puszczany.

Do swojego życia wprowadziłam zmiany, które pozwoliły mi na poczuć frajdę z bycia mamą.  

Od tamtej pory regularnie uczę się o rodzicielstwie, w teorii (książki, filmy, seriale) i sprawdzam to w praktyce.

Dzięki tym doświadczeniom, uświadomiłam sobie dwie rzeczy:

 1. Po pierwsze, do rodzicielstwa trzeba się przygotować. Im lepsze przygotowanie, tym spokojniejsze i bardziej spełnione rodzicielstwo, a w efekcie radość i szczęście z bycia mama i tatą.
 2. Po drugie, trzeba mieć plan na rodzicielstwo, czyli wiedzieć co konkretnie robić i jak to robić. Krok po kroku.

I tak w 2015 roku powstała Fundacja Będziemy Rodzicami, a następnie 20 praktycznych kroków do spełnionego rodzicielstwa online.

Mój rodzicielski plan
20 praktycznych kroków do spełnionego rodzicielstwa
pomoże Ci rozwiązać Twoje najbardziej palące problemy
i czerpać radość z rodzicielstwa.
 • Nauczysz się organizować dzień z dzieckiem, tak aby ogarnąć nową rzeczywistość i czuć się w niej dobrze. Dodatkowo, dowiesz się co zrobić z nowymi obowiązkami, aby nie stanowiły już dla Ciebie dodatkowego obciążenia
 • Nauczysz się rozumieć niemowlęta i z każdym dniem będziesz lepiej realizowała jego potrzeby, a właściwa opieka nad maleństwem sprawi, że będzie ono lepiej spało, jadło i rozwijało się na maksimum swoich możliwości. A Ty poczujesz spokój i spełnienie w nowej roli.
 • Poprawisz komunikację z partnerem, będziecie się lepiej rozumieć, i dogadywać nawet w trudnych momentach. Wspólnie wypracujecie indywidualny model wzajemnego wsparcia w Waszej rodzinie. Dzięki temu wyeliminujecie konflikty – zanim się pojawią. 
 • Tylko szczęśliwa mama może wychować szczęśliwe dziecko, a więc znajdziesz czas dla siebie i będziesz o siebie dbać. Skorzystacie na tym wszyscy. Nie mogę Ci jednak obiecać, że już zawsze będziesz pić ciepłą kawę ☺

Jeśli podoba Ci się idea stworzenia swojego planu na rodzicielstwo, opartego na 18 praktycznych krokach, to przewodnik online jest dla Ciebie.

Mój rodzicielski plan
20 praktycznych kroków do spełnionego rodzicielstwa
Przewodnik online

To 2-częściowy kurs dla rodziców, którzy oczekują na dziecko lub są rodzicami małego dziecka.

Przewodnik online to 10 filmów i 10 podcastów. Są one krótkie, trwające do 20 minut, tak abyś mogła sięgnąć po niej nawet jak masz bardzo mało czasu i szybko potrzebujesz rozwiązania Twojego problemu lub pojawiającej się wątpliwości.

Dodatkowo do każdego filmu i podcastu mamy przygotowane dla Ciebie 20 praktycznych ćwiczeń, które ułatwią Ci wprowadzenie poszczególnych kroków w życie. Od razu.

Z przewodnika możesz korzystać w dowolnym czasie i miejscu, wszędzie tam gdzie masz Internet.

Oto co dokładnie zrobimy:

Część 1 - Moja nowa rola. Bycie Mamą. Bycie Tatą.

Zacznijmy od siebie, Twoich indywidualnych cech, i jaki mają one wpływ nie tylko na to, jakim człowiekiem ale również jakim rodzicem jesteś. Oto co dokładnie odkryjesz w tej części kursu:

 • Poznasz swój typ rodzicielstwa – po rozwiązaniu 1 testu dowiesz się który z 4 typów rodzicielstwa posiadasz,  co pomoże Ci zobaczyć i wyeliminować pojawiające się błędy i zostać lepszą wersją siebie w nowej roli
 • Nauczysz się zorganizować i zaplanować pierwszy rok życia dziecka tak aby był dostosowany zarówno do potrzeb dziecka i Waszych, co zdecydowanie podniesie jakość waszego wspólnego życia
 • Zobaczysz  w jaki sposób pozytywne nastawienie – jedna z  kluczowych umiejętności rodzicielskich, przygotuje Cię na ciągłe zaskoczenie!
 • Nauczysz się prawidłowej a komunikacji z partnerem, co pomoże Wam wzajemnie się zrozumieć i nauczyć nowego podziału obowiązków.
 • Odkryjesz, że szczęśliwa mama i tata to szczęśliwe dziecko –  krok po kroku nauczysz się dbać o siebie, bo tylko wtedy możesz w pełni zadbać o swoją rodzinę i poczuć prawdziwą radość z rodzicielstwa.

Część 2 – Moje Maleństwo. Kim Ty jesteś???

W tej części przewodnika zaproszę Was do wspólnej podróży w trakcie której poznacie swoje dziecko. Nie to, które sobie wyobrażaliście ale to które jest tuż obok Was. Oto co dokładnie odkryjesz w tej części kursu:

 • Poznasz jakim typem, spośród 5 typów niemowląt, jest Twoje dziecko i co konkretnie robić, a czego unikać aby właściwie opiekować się Maleństwem, co w efekcie da Ci spokój i satysfakcję z bycia rodzicem
 • Zrozumiesz “język niemowlęcia”, które komunikuje się z nami za pomocą płaczu i gestów – ta tabelka opisująca rozwieje Twoje wątpliwości
 • Poznasz 4 podstawowe potrzeby Twojego maluszka, dzięki którym lepiej zrozumiesz dzieciątko, będziesz reagowała spokojnie i właściwie do sytuacji
 • Dowiesz się dlaczego Twoje dziecko budzi się w nocy, jak często i długo powinno spać, a także jakie zasady stosować przy usypianiu, aby zapewnić dziecku odpoczynek niezbędny do prawidłowego rozwoju.
 • Poznasz fakty i mity o płaczu, dzięki którym będziesz wiedziała w jaki sposób reagować na płacz dziecka, a czego nie robić
 • Poznasz najpopularniejsze teorie wychowawcze i wybierzesz te elementy, które są najlepsze dla Ciebie i Twojego dziecka. Stworzysz swoje własne zasady rodzicielskie i plan, który będzie dostosowany do Was.

Otrzymasz praktyczny przewodnik, który krok po kroku pomoże wprowadzić Ci zmiany
a Twoje rodzicielstwo stanie się pełne satysfakcji i radości.

Jak to wszystko zrobimy?
Natychmiast po zapisaniu się do kursu otrzymasz dostęp 24/7 do platformy online z wszystkimi zasobami:
10 filmów video
10 podcastów
20 praktycznych ćwiczeń
a dodatkowo otrzymasz nasz e-book „Historie dobrych porodów”. Na zawsze.

Dostęp do wszystkich zasobów będziesz miała – CAŁY ROK

Cena regularna przewodnika – 199 zł

Historie dobrych porodów – 29 zł

Total: 228 zł

 

Cena promocyjna do 31 sierpnia uwzględnia rabat 70%

Twoja inwestycja: 49,90 zł

Jestem pewna, że w przewodniku znajdziesz rozwiązania swoich rodzicielskich dylematów, a jeśli je wdrożysz i stworzysz swój własny rodzicielski plan – to Twoje życie stanie się dużo bardziej satysfakcjonujące i szczęśliwe.

Dlatego daję Ci bezwarunkową gwarancję – 100% satysfakcji – ponieważ przewodnik jest po to aby pomóc Ci odnaleźć się w nowej sytuacji , znaleźć rozwiązania swoich najbardziej palących problemów i stworzyć plan rodzicielski idealnie pasujący do Ciebie i Twojej rodziny.

Oto jak ona działa: masz pełne 7 dni, aby go przetestować.

Jeśli proponowane rozwiązania, nie będą Cię satysfakcjonowały, po prostu poproś o zwrot pieniędzy. Niezwłocznie zwrócę Ci całą otrzymaną kwotę – bezwarunkowo.

Bo przewodnik jest po to abyś znalazła odpowiedzi na swoje pytania i pozbyła się problemów. Na dobre.

Pomyśl tylko jak wyglądałoby Twoje rodzicielstwo gdybyś miała swój własny rodzicielski plan, który przeprowadzi Cię przez początki rodzicielstwa, uszczęśliwiając całą rodzinę.

Sprawdź jak zmieni się Twoje życie jeśli zamiast spędzać godziny na szukanie odpowiedzi w książkach, Internecie czy u znajomych…będziesz miała konkretne odpowiedzi w jednym miejscu prosto, szybko i praktycznie.

Zamiast tworzenia kilku scenariuszy i prób rozwiązania Twojego problemu wychowawczego ….. będziesz miała gotowe rozwiązanie, krok po kroku, jak postąpić w danej sytuacji w zgodzie ze sobą i potrzebami Twojego malucha. 

Choć zależy mi na tym, abyś potrafiła odnaleźć się w nowej sytuacji, najważniejsze jest abyś podjęła decyzję, która będzie najlepsza dla Ciebie i Twojej rodziny.

Niczego nie ryzykujesz, bo chroni Cię moja bezwarunkowa gwarancja 100% satysfakcji, sprzedaję by pomagać, a możesz zyskać spełnione, pełne radości, rodzicielstwo.

Podejmij decyzję, zanim opuścisz tę stronę. Odłożona decyzja to jeszcze jedna rzecz, o której będziesz musiała myśleć. Zaufaj sobie. Zdecyduj TAK lub NIE i pewnie idź dalej.

Jeśli jesteś gotowa powiedzieć sobie TAK, chcę otrzymać poradnik i stworzyć swój własny rodzicielski plan i czuć się spełnionym rodzicem, zapisz się już TERAZ!

Do zobaczenia online

Agnieszka Wódz

Najczęściej zadawane pytania.

Planuję iść do szkoły rodzenia. Jakie tematy się powtarzają w przewodniku?

20 kroków to nie jest szkoła rodzenia i nie znajdziecie tutaj tematów, które są realizowane w szkole rodzenia, z wyjątkiem wątku o tym jak spakować torbę do szpitala. Pozostałe tematy dotyczą przygotowania mentalnego i organizacyjnego do bycia rodzicem i życia z maleństwem w pierwszym roku Waszego wspólnego życia.

Byłam w szkole rodzenia i zastanawiam się czy warto kupić ten przewodnik?

Tak naprawdę to zależy od Ciebie i tego, co potrzebujesz. A jeśli jesteś na naszej stronie to przypuszczam, że szukasz czegoś więcej niż szkoła rodzenia i to właśnie jest zadaniem tego przewodnika.

Przewodnik to przygotowanie mentalne i organizacyjne do bycia rodzicem aby czerpać satysfakcję z bycia mamą i tatą. Możesz korzystać z niego już w ciąży i przygotować się do pierwszego roku życia z maluszkiem. Osobiście uważam, że to najlepsza opcja. Masz wtedy czas aby spokojnie przerobić ćwiczenia w swoim własnym tempie, przemyśleć i przegadać najważniejsze tematy z partnerem, a jak maluszek pojawi się na świecie będziecie wiedzieli co robić. Nawet jeśli pojawią się wątpliwości zawsze możesz wrócić do przewodnika, bo dostęp masz cały rok.

Możesz również korzystać z niego przez pierwszy rok, kiedy pojawiają się problemy a Ty potrzebujesz je szybko rozwiązać. Przewodnik jest tak pomyślany, abyś mogła znaleźć rozwiązanie swojego problemu w krótkim czasie. Długość filmów czy podcastów nie przekracza 20 minut a ćwiczenia ułatwią Ci praktycznie wprowadzić je w życie. Z pewnością wdrożenie rozwiązania zajmie Ci więcej czasu, ale znajdziesz go szybko.

Co dokładnie znajdę w przewodniku? Jakie 20 tematów jest omawiane?

Dziękuję za to pytanie. Podaję dokładną listę poruszanych zagadnień:

 1. Co warto zrobić przed narodzinami dziecka, aby jak najlepiej przygotować się do waszego wspólnego życia?
 2. Czy na pewno mam wszystko w mojej torbie do szpitala?
 3. Jakim rodzicem będę/ jestem? Test.
 4. Co może mnie zaskoczyć jako rodzica perfekcyjnego/ dobrze zorganizowanego/ umiarkowanego bałaganiarza/ po prostu bałaganiarza? Co zrobić, aby uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek?
 5. Jak wygląda życie z dzieckiem?
 6. Jaki podział obowiązków proponujesz?
 7. Czas dla Was – jak być rodzicem i dbać o związek?
 8. Lubię siebie za 🙂
 9. Co ja tak naprawdę uwielbiam, bardzo lubię, lubię 🙂 czyli o skutecznym wyznaczaniu celów.
 10. A co mój partner/ moja partnerka bardzo lubi? Czyli o równowadze.
 11. Komunikacja w rodzinie.
 12. Teorie wychowawcze
 13. Poznaj lepiej swoje dziecko – test.
 14. Naucz się języka niemowląt
 15. Sen – co warto o nim wiedzieć.
 16. Fakty i mity o płaczu.
 17. Najważniejsze potrzeby mojego dziecka.
 18. Jak zorganizować dzień z dzieckiem?
 19. Osiągnięcia mojego dziecka w pierwszym roku życia.
 20. Zasady dobrego rodzicielstwa.