bedziemyrodzicami.pl

bedziemyrodzicami.pl – dziecko, parenting

https://www.tublu.pl/pielegnacja-i-higiena/zabawki-do-kapieli/
Dziecko

Jak zachęcić dziecko do kąpieli?

Codzienne kąpiele mogą wydawać się najmłodszym nieco nużące. Co więc można zrobić, żeby dziecko z niecierpliwością czekało, kiedy znajdzie się w wannie pełnej wody? Odpowiedzią są oczywiście zabawki do kąpieli. Muszą one jednak spełniać kilka warunków, żeby nie tylko zaciekawiły pociechę, ale były też bezpieczne. Jak wybrać najlepsze?

Miękkie książeczki i akcesoria dla niemowląt

Szczególną niechęcią do kąpieli pałają zazwyczaj najmłodsze maluchy. Noworodki i niemowlęta często czują się mało komfortowo w wanience, dlatego warto wcześniej wyposażyć się w akcesoria, które rozbawią je i przekonają do wieczornego rytuału kąpielowego. Jakie zabawki do kąpieli sprawdzą się w przypadku najmłodszych? Przede wszystkim muszą być miękkie i posiadać gładkie krawędzie. Nie mogą też zawierać żadnych drobnych elementów, które maluch mógłby połknąć. Idealne będą za to kąpielowe książeczki z kolorowymi obrazkami – np. takie które zmieniają kolory pod wpływem wody. Dobrym rozwiązaniem będą też takie kąpielowe zabawki jak gumowe kaczuszki, łódki lub gryzaki (przy okazji pomogą ząbkującym maluchom). Oczywiście, nie bez znaczenia jest materiał z jakiego jest wykonana zabawka – musi być nietoksyczny i bezpieczny.

Podwodne eksperymenty dla starszaków

Starsze pociechy są bardziej wymagające pod względem wyboru zabawek do kąpieli. Klasyczne, gumowe zwierzątka mogą wydawać się dla nich mało atrakcyjne. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wanna stała się miejscem na dziecięce eksperymenty. Jak to zrobić? Wystarczy wyposażyć się w takie zabawki do kąpieli jak np. okręt podwodny, kulodrom, fontanna czy przyssawki o różnych kształtach. Małym artystom przypadną zaś do gustu kąpielowe flamastry, którymi można malować zarówno po ciele, jak i po wannie. Co ważne, takie wodne akcesoria mogą też spełniać rolę edukacyjną, tak jak np. piankowe puzzle do kąpieli, zestaw do wędkowania czy wodne klocki. Wszystkie z nich znakomicie rozwijają wyobraźnię przestrzenną, a także ćwiczą koordynację ręka-oko. I podobnie jak z wszelkimi innymi dziecięcymi zabawkami, warto postawić tu na jakość. Jeśli będą bowiem wykonane z wytrzymałych materiałów, posłużą przez długi czas. Gdzie można je kupić? W sklepie tutu.pl można znaleźć bogatą ofertę zabawek do kąpieli dla dzieci w każdym wieku. Wszystkie z nich zostały przetestowane i są całkowicie bezpieczne w kontakcie z najmłodszymi.