Dni otwarte
BD-RODZICAMI-FUNDACJA-O-NAS-001
BD-RODZICAMI-FUNDACJA-O-NAS-003

O NAS

Naszą misją, jest wspieranie przyszłych rodziców, w przygotowaniu się do świadomego macierzyństwa i ojcostwa, oraz porodu i opiece nad dzieckiem, zarówno przed jego narodzinami, jak i w pierwszych miesiącach jego życia.
Większość szkół rodzenia, przygotowuje przyszłe mamy i ojców przede wszystkim do momentu porodu. Tymczasem relacja z dzieckiem, zaczyna się wiele miesięcy wcześniej. Dziecko w łonie matki czuje, słyszy, smakuje, doświadcza emocji, komunikuje się z nami – świadomość tego pozwala nam od najwcześniejszych chwil  wspierać  je, nie tylko w jego rozwoju fizycznym, ale również psychicznym i emocjonalnym. Każdy z tych elementów rozwoju jest równie ważny, dlatego rodzicielstwo pojmujemy w sposób holistyczny tzn. uwzględniający wszystkie potrzeby człowieka.

Nasz zespół składa się nie tylko z położnej, która przygotowuje rodziców do momentu narodzin dziecka, ale również z psychologa specjalizującego się m.in. w psychologii prenatalnej oraz trenera. Celem psychologii prenatalnej jest wsparcie i rozwój zarówno dziecka jak i rodziców w okresie ciąży. Pomaga ona zrozumieć zarówno własne potrzeby i emocje jak i potrzeby malutkiego dziecka, które pojawia się w naszym życiu. Spotkania z trenerem pozwalają przygotować się mentalnie i organizacyjnie zarówno do porodu jak i do pierwszych miesięcy po porodzie, tak aby czerpać z tego okresu satysfakcję i tworzyć podstawę do dobrego rozwoju członków rodziny.

BD-RODZICAMI-FUNDACJA-O-NAS-005
3
BD-RODZICAMI-FUNDACJA-O-NAS-006
  • Wspieramy rodziców od momentu poczęcia przez cały okres ciąży i pierwszy rok życia dziecka poprzez konsultacje, warsztaty, sieć wsparcia i zajęcia, które pomagają się przygotować na szczęśliwy poród.
  • Prowadzimy Niesamowitą Szkołę Rodzenia, która jako jedyna w Krakowie przygotuje nie tylko do porodu ale również do rodzicielstwa w kompleksowy sposób.
  • Uczymy jak komunikować się z dzieckiem jeszcze w trakcie ciąży, wspierając je emocjonalnie od najwcześniejszych chwil życia.
  • Dostarczamy wiedzę na temat rozwoju, potrzeb i funkcjonowania dzieci w okresie płodowym i w wieku niemowlęcym.
  • Uczymy, w jaki sposób zachować równowagę pomiędzy rolą matki i ojca nowonarodzonego dziecka i innymi rolami, które każdy z nas realizuje, w tym m.in. rolą kochającego partnera, przyjaciela, szefa, pracownika itd.
  • Uczymy jak doświadczać satysfakcji z rodzicielstwa. Jak radzić sobie z problemami, które pojawiają się w codziennym życiu i wyzwaniami, na które nie zawsze można się przygotować.
  • Wiemy z własnego doświadczenia, że ktoś taki, jak idealny ojciec i idealna matka nie istnieje, dlatego uczymy przede wszystkim tego, jak być kochającym ojcem i kochającą matką czyli rodzicem wystarczająco dobrym.
  • Wspieramy rodziców, którzy stracili swoje dziecko, zarówno w okresie płodowym, jak i po jego narodzeniu. Pomagamy w poradzeniu sobie ze stratą i przejściu przez okres żałoby.

Nasz Zespół

Agnieszka Wódz

Matka i żona, specjalista ds. rodzicielstwa, coach i trener mentalny, założycielka i prezes Fundacji Będziemy Rodzicami. Pracowała jako nauczyciel języka angielskiego, konsultant metodyczny. Szukając swojej drogi ukończyła „Coach i Trener” na WSE w Krakowie. Jako trener pracowała m.in. dla Pearson Central Europe, HCL.

Mama 13-letnich bliźniąt i 4-letniego syna. Po urodzeniu trzeciego syna zdecydowała, że pomaganie kobietom w ciąży i ich partnerom stawać się świadomymi rodzicami jest sensem jej życia. Stworzyła projekt „Będziemy Rodzicami.” Rok później z Pauliną Kołosowską, psychologiem specjalizującym się w psychologii prenatalnej, założyła Fundację Będziemy Rodzicami. Osoba ceniąca równowagę między życiem rodzinnym a pracą, nastawiona na rozwój, pracująca z pełnym zaangażowaniem i pasją.

W Fundacji prowadzi Trzecie 8 godzin: Instrukcja wychowywania szczęśliwego maleństwa, konsultacje indywidualne i warsztaty o tematyce rodzicielskiej.

Paulina Kołosowska

Psycholog, psychoterapeuta, doula, trener, mediator, założycielka i wiceprezes Fundacji Będziemy Rodzicami.
Ukończyła studia na Uniwersytecie Jagiellońskim. Absolwentka Szkoły Psychoterapii Psychodynamicznej w Krakowskim Centrum Psychodynamicznym. Od 2008r. mediator w Krajowym Centrum Mediacji.
Ukończyła szkolenie: „Psychoterapia więzi prenatalnej i okołoporodowej”, prowadzonego przez Barbarę Jakel oraz Szkołę Hipnointegracyjnej Psychoterapii Głębi metodą Wernera Meinholda.

Trener z zakresu pracy i rehabilitacji z osobami z niepełnosprawnością. Od 2009r. współpracowała ze Stowarzyszeniem „Znaczny Stopień Integracji”. Członek Towarzystwa Hipnozy Terapeutycznej i Badań nad Hipnozą.
Prowadzi swój autorski program „bezbólowych porodów w hipnozie”. Prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną w Krakowie, gdzie hipnozę stosuje w wielu rodzajach zaburzeń, ale szczególnie z kobietami w ciąży, dziećmi, młodzieżą. Pracuje też z osobami, które starają się o dziecko i tymi, które je utraciły.

W Fundacji  prowadzi Pierwsze 8 godzin: Wszystko zaczyna się w brzuszku, warsztaty i konsultacje indywidualne.

Barbara Inglot

Fizjoterapeutka, terapeutka metody Integracji Sensorycznej, NDT Bobath dla dzieci, instruktorka masażu Shantala, instruktorka wiązania w chustach ClauWi.
Barbara od wielu lat pracuje z dziećmi i ma ogromne doświadczenie z pracy z niemowlętami oraz małymi dziećmi. Absolwentka Collegium Medicum UJ kierunek fizjoterapia. Ma za sobą 9 lat pracy w Uniwersyteckim Szpitalu Dziecięcym w Krakowie. Od 2009 roku pracuje również w Krakowskim domowym hospicjum dla dzieci. Od 2016 roku prowadzi własną firmę „Barbara Inglot Fizjoterapia” oraz  pracuje w Centrum Terapii Dziecięcej INTEGRO.

Basia jest osobą, która poszerza swoją wiedzę, poszukuje i tworzy nowe rozwiązania. Jest dyplomowanym terapeutą metod fizjoterapeutycznych: NDT Bobath dla Dzieci, Integracji Sensorycznej, PNF, McKenzie, Mulligana. Ponadto ukończyła kursy: NDT Bobath Baby oraz Medical Taping. Jest też Doradcą Noszenia ClauWi oraz Instruktorem Masażu Shantala.

W Fundacji prowadzi warsztaty i konsultacje indywidualne.

Katarzyna Wlazło

Położna, położna środowiskowa, doradca laktacyjny.
Katarzyna Wlazło to położna z wieloletnim doświadczeniem. Na co dzień pracuje w szpitalu, odbiera porody, i jako położna środowiskowa odwiedza młodych rodziców w domu pomagając im w opiece nad noworodkiem. Jest również doradcą laktacyjnym a laktacja nie ma przed nią tajemnic.
Katarzyna jest osobą ciepłą i bardzo bezpośrednią. Swoją wiedzą dzieli w sposób bardzo praktyczny i wprost, mówiąc szczerze nawet o trudnych zagadnieniach.

W Fundacji prowadzi Drugie 8 godzin: Dobry poród. I ty możesz go mieć., warsztaty i konsultacje indywidualne.

O nas w mediach

null

TOK FM
O działalności Fundacji Będziemy Rodzicami

null

Inauguracja Działalności Fundacji Będziemy Rodzicami.

Informacja prasowa na temat spotkania inauguracyjnego działalności Fundacji Będziemy rodzicami. Zapraszamy do zapoznania się z Informacją prasową dotyczącą inauguracji działalności Fundacji Będziemy Rodzicami

null

Dialogi Na Szpilkach – 14.03.2016r.

„Świadome rodzicielstwo”. Jakie ścieżki prowadzą do świadomego rodzicielstwa? Czy przemyślana decyzja dotycząca posiadania dziecka, gruntowna wiedza na temat fizjologii ciąży, połogu i laktacji wyczerpują definicję tego pojęcia?

null

Jak przygotować się do porodu ?

Imperium Kobiet rozmawia z Agnieszką Wódz, na temat przygotowania do porodu.
Zapraszamy do obejrzenia całej rozmowy z Agnieszką Wódz

null

Kiedy stajemy się rodzicami?
Myślę, że rodzicami stajemy się, kiedy świadomie podejmujemy decyzję o dziecku a czasami wtedy, gdy dowiadujemy się, że jesteśmy w ciąży.
Zapraszamy do przeczytania inspirującej rozmowy z Agnieszką Wódz na łamach portalu Coaching w Spódnicy

null

„Jestem mamą i to jest najwspanialsze uczucie na świecie”: tak zaczyna się wpis na stronie internetowej autorskiego i inspirującego projektu „Będziemy Rodzicami – szczęśliwa ciąża, poród, rodzicielstwo”

Zapraszamy do przeczytania pełnego wywiadu w Law Business Quality

null

14 lutego 2016 w programie Krakowskim Targiem w TVP Kraków eksperci „Będziemy Rodzicami,” Paulina Kołosowska – psycholog oraz Agnieszka Wódz, autorka projektu „Będziemy Rodzicami”, opowiadały o roli jaką odgrywają Kluby Rodziców oraz o naszym projekcie.

null

Odwaga jest kluczowa

Osobiście uważam, że jeżeli robimy coś, co wypływa z głębi naszego serca, to jesteśmy skazani na sukces, ale czasami musimy poczekać – mówi Agnieszka Wódz, założycielka szkoły rodzenia i portalu bedziemyrodzicami.pl.