bedziemyrodzicami.pl

bedziemyrodzicami.pl – dziecko, parenting

Dlaczego w wyprawce dla noworodka
Dziecko

Dlaczego w wyprawce dla noworodka nie może zabraknąć śpiworka do spania?

Noworodki większość swojego dnia spędzają śpiąc, dlatego też rodzice powinni zadbać o to, aby maluszek miał jak najlepsze warunki do wypoczynku. Wbrew pozorom tak małe dzieci nie mogą spać pod tradycyjną kołdrą czy na poduszce, gdyż – zdaniem specjalistów – elementy te zwiększają ryzyko wystąpienia nagłej śmierci łóżeczkowej. Doskonałym rozwiązaniem będzie śpiworek do spania, dzięki któremu maluszkowi będzie ciepło, lecz zarazem będzie on w pełni bezpieczny.

Odpowiednie ubranko do spania

Zdrowy sen maluszka to priorytet dla rodziców – bez względu na to, czy mowa o drzemkach w ciągu dnia, czy też o dłuższym, nocnym odpoczynku. Powinni oni zadbać przede wszystkim o właściwy strój do spania, a także element, który pozwoli zatrzymać ciepło przy skórze dziecka. Mowa tutaj o śpiworku do spania, który może towarzyszyć maluszkowi o każdej porze roku. Zimą będzie idealnym dopełnieniem ciepłej pidżamki, latem zaś można w niego włożyć niemowlaka, który będzie ubrany jedynie w cienkie body. Śpiworek do spania wykonany jest z materiałów przyjaznych skórze dziecka, jest miękki i przyjemny w dotyku.

Śpiworek dla bezpieczeństwa

Śpiworek do spania doskonale zastępuje kołdrę, której malutkie dzieci w ogóle nie powinny używać. Istnieje bowiem ryzyko, że maluszek narzuci sobie na główkę materiał, przy czym nie posiada on jeszcze wystarczających umiejętności, aby go z siebie ściągnąć. Przezorni rodzice nie powinni więc umieszczać w łóżeczku dziecko poduszki ani kołdry. O wiele lepiej sprawdzi się śpiworek do spania, który z jednej strony zapewni uczucie ciepła, z drugiej zaś – bezpieczeństwo na najwyższym poziomie. Rozmiary śpiworków do spania są różne, choć można też zdecydować się na uniwersalny rozmiar, który powinien posłużyć dziecku mniej więcej do ukończenia przez nie 9. miesiąca życia.

Piękny dodatek do niemowlęcej wyprawki

Śpiworki do spania to obowiązkowy element wyprawki dla noworodka, który ma wkrótce przyjść na świat. Nie ma żadnych przeciwwskazań, aby maluszek spał w nim już od pierwszych dni życia. Wręcz przeciwnie – śpiworek doskonale nadaje się do kołyski, łóżeczka czy nawet do wózka. Co więcej, jest on niezwykle prosty w utrzymaniu, a dzięki szybkoschnącym materiałom będzie do naszej dyspozycji w niedługim czasie od wyjęcia z pralki. Śpiworek do spania możemy z powodzeniem zabrać ze sobą do szpitala, może on również oczekiwać na maluszka w domowym zaciszu. Pamiętajmy, aby dobrać go odpowiednio do pory roku, bowiem w ofercie dostępne są zarówno cieńsze, jak i nieco grubsze śpiworki.