bedziemyrodzicami.pl

bedziemyrodzicami.pl – dziecko, parenting

Edukacyjne klocki
Dziecko

Edukacyjne klocki dla małych dzieci – dobry pomysł!

Zastanawiasz się, czy edukacyjne klocki dla małych dzieci są dobrym pomysłem? Zdecydowanie tak, szczególnie ze względu na fakt, iż te umożliwiają dziecku rozwój motoryki małej oraz wyobraźni. Jest wiele powodów, dla jakich warto zainwestować zarówno w klocki edukacyjne dla niemowląt, jak i takie dla nieco starszych dzieci. Dowiedz się więcej i zamów zestaw idealny dla swojego dziecka!

Klocki dla małych dzieci do 2 lat – jakie powinny być?

Zastanawiasz się, jakie klocki będą idealne dla dziecka do 2 lat, a nawet dla niemowlaka? Przede wszystkim takie, które są wykonane z gumy lub innego bezpiecznego materiału, jak np. drewno, tworzywo sztuczne, guma. Oprócz tego klocki dla małych dzieci powinny być: 

 • duże,
 • kolorowe,
 • odpowiednio miękkie.

Warto też dodać, że najlepsze klocki edukacyjne dla niemowląt to takie, które nie zawierają drobnych elementów. W przeciwnym razie mogłoby dojść do połknięcia któregoś z nich przez dziecko, a to pierwszy krok do nieszczęścia.

Klocki edukacyjne dla niemowląt – czy to spory wydatek?

Klocki edukacyjne dla niemowląt (a także dla nieco starszych dzieci) to niewielki wydatek. Najpopularniejsze zestawy kosztują średnio do kilkudziesięciu złotych. Oczywiście możesz zainwestować więcej i kupić dla dziecka ogromne klocki za kilkaset złotych – Twoje dziecko na pewno będzie Ci wdzięczne. Nie musisz martwić się o to, że klocki dla małych dzieci zrujnują Twój domowy budżet – wystarczy, że odłożysz niewielką kwotę, a skutecznie przyczynisz się do poprawnego rozwoju swojego dziecka.

Najchętniej wybierane przez rodziców klocki dla małych dzieci znajdziesz zarówno w sklepach internetowych oraz stacjonarnych z asortymentem dla dzieci w różnym wieku. Zanim dokonasz ostatecznego wyboru, zasięgnij opinii specjalistów z zakresu rozwoju dziecka – będziesz mieć pewność, że kupujesz klocki edukacyjne dla niemowląt, które realnie wpływają na rozwój malucha.

Czy warto kupić klocki dla małych dzieci?

Oczywiście, że warto zdecydować się na klocki edukacyjne dla niemowląt, a także dla dziecka kilkuletniego. Te dostępne w popularnych sklepach z produktami dla dzieci występują w różnych formach. Mogą to być:

 • kolorowe układanki,
 • klocki z liczbami do segregowania,
 • klocki z opcją dopasowywania kształtów do wzornika.

Pierwsze klocki edukacyjne dla niemowląt pozytywnie wpływają na malucha poprzez:

 • trening zręczności ruchowej,
 • wzmocnienie pamięci oraz rozwój wyobraźni,
 • trening motoryki małej i dużej jednocześnie,
 • ćwiczenie koordynacji na poziomie oko-ręka,
 • szybszy rozwój logicznego myślenia u dziecka.

Podsumowując – zakup klocków dla małego dziecka to strzał w dziesiątkę jeśli chcesz pozytywnie wpłynąć na jego procesy rozwojowe. Pamiętaj, tylko aby klocki były wykonane z bezpiecznych i trwałych materiałów, a także nie zwierały małych elementów, które maluszek mógłby połknąć.