bedziemyrodzicami.pl

bedziemyrodzicami.pl – dziecko, parenting

ubrania dla dziecka do szpitala
Dziecko

Ubranka dla dziecka do szpitala – co sprawdzi się najbardziej?

Bardzo ważnym etapem przygotowań do narodzin dziecka jest spakowanie torby, którą zabierze się ze sobą do szpitala. Kobiety zwykle starają się mieć przygotowaną torbę już po 30 tygodniu ciąży, ponieważ dzięki temu czują się po prostu pewnie. To dobra strategia, gdyż pakowanie torby na szybko może spowodować, że nie weźmie się ze sobą ważnych rzeczy. Co zapakować do szpitala dla maluszka? Jakie ubranka będą najlepsze? Poniżej podpowiadamy.

Ubrania dla dziecka do szpitala

Na początek kilka słów otrzeźwienia. W większości szpitali jest tak, że dziecko po urodzeniu, w czasie kiedy przebywa w szpitalu z mamą, nosi ubranka, które są przekazane przez personel medyczny. Dlaczego? Związane jest to między innymi z tym, by minimalizować ryzyko przyniesienia do domu drobnoustrojów, głównie bakterii, ze szpitala. Dlatego właśnie tak zalecają lekarze i położne. Oczywiście można zrobić inaczej i od początku zakładać maluszkowi prywatne ubrania. Trzeba jednak wiedzieć, że rekomendowane będzie to, by wyrzucić je po przyjściu do domu.

Wygodne ubranka do szpitala

Załóżmy jednak, że mama decyduje się na to, że będzie zakładać prywatne ubrania swojemu maluszkowi, a następnie zdezynfekuje, aby móc dalej używać ich w domu. Co w takiej sytuacji sprawdzi się najlepiej? Dla noworodka idealnym wyborem będą ubrania z bardzo przyjemnych w dotyku tkanin, które są łatwe do założenia i zdjęcia. To mogą być śpioszki zapinane z przodu, kaftaniki zapinane na boku, do których zakłada się maluszkowi półśpiochy. Raczej należy unikać ubranek wkładanych przez główkę. Dlaczego? Bo dla świeżo upieczonych mam to dosyć duży stres, kiedy muszą założyć takie ubranka. Chcąc ograniczyć stres i zdenerwowanie, lepiej po prostu wybierać to, co jest proste w użytkowaniu. Na czas pobytu w szpitalu można mieć ze sobą rożek niemowlęcy, w którym wygodniej nosić maluszka. Przydają się też pieluchy tetrowe i otulacze. Pieluszki po to, aby chronić ubranie mamy wtedy gdy będzie nosiła maluszka na rękach. Otulacze po to, by okryć dziecko lub otulić, tak jak zalecają to położne. Taka pozycja wzmaga poczucie bezpieczeństwa u dziecka.

Co na wyjście ze szpitala?

Co zabrać na wyjście ze szpitala? Wszystko zależy od tego, jaka jest pora roku. Z reguły jednak w dosyć ciepłe dni sprawdzi się po prostu lekkie ubranko, w którym dziecku będzie wygodnie w foteliku samochodowym. Maluszka zawsze można przecież przykryć kocykiem. Nie zapominajmy o czymś na główkę. Oczywiście z czapeczki można zrezygnować w upalne dni, ale wiosną czy jesienią konieczna jest jakaś ochrona głowy.