bedziemyrodzicami.pl

bedziemyrodzicami.pl – dziecko, parenting

Świąteczne prezenty
Lifestyle

Najlepsze książki dla dzieci na prezent świąteczny

Boże Narodzenie to czas, w którym każdy z nas nie posiada się z radości na myśl o prezentach. Z pewnością książki to idealny pomysł na mały podarek dla każdego. Można je wręczyć zarówno dorosłym, jak i dzieciom. O ile w przypadku tych pierwszych, często mamy wiedzę na temat ich ulubionej literatury, tak wybór książki dla dzieci może okazać się trudny. Jak wybrać najlepsze książki dla dzieci na prezent świąteczny?

Książki dla najmłodszych

Dzieciom w wieku do trzech lat nie możemy zarzucić, że nie lubią czytać. Najzwyczajniej ich poziom wiedzy i rozwoju, jest w tych latach za niski, by mogły samodzielnie zapoznać się z tekstem. Jednak czy wynika z tego, że nie warto kupować tak małym dzieciom książek? Nie, zdecydowanie warto! Pozycje dla takich maluszków skupiają się nie tylko na zainteresowaniach i rozwoju ich umysłu, ale również na emocjonalnym i psychoruchowym rozwoju.

Książki przygodowe

Każdy rodzic chciałby, żeby jego dziecko było wychowane w świecie pełnym pozytywnych emocji i relacji. Jednym z najlepszych sposobów na to, by to osiągnąć, jest czytanie książek przygodowych. Losy ulubionych bohaterów są wzorem do późniejszych dziecięcych zachowań.

Mądra książka dla dzieci to utwór mający przesłanie i ważny morał. Taki prezent będzie pomagał w ogólnym rozwoju każdej pociechy!

Świąteczne prezenty dla dwulatka

Bez wątpienia prezenty dla dzieci muszą być atrakcyjne wizualnie i wyjątkowe. Najlepiej zapakować je w ładny, kolorowy papier. Edukacyjna książka, zabawki i misie do przytulania z pewnością idealnie sprawdzą się w tej kwestii. W szczególności dla pociechy, która ma dwa lata. Książka dla dziecka na prezent musi być ciekawa. Całkiem dobrym pomysłem jest zakup książeczki, która swoją treścią pomoże przybliżyć idee nadchodzących świąt.

W wyborze książki dla dwulatka bardzo ważny jest prosty język oraz bogate ilustracje. Dzieci w tym wieku często ,,czytają oczami, stąd też im więcej kolorów tym lepiej!

Prezenty edukacyjne

Kształcenie dzieci to jedna z najważniejszych rzeczy w życiu. Dlatego też rodzice powinni zadbać o to, aby ich pociechy były odpowiednio kształcone. Warto zainwestować w edukacyjne prezenty, które będą doskonałym sposobem na rozbudzenie u dziecka ciekawości świata.

Wśród takich propozycji można wymienić:

  • gry edukacyjne, w tym puzzle i układanki,
  • książeczki edukacyjne i malowanki,
  • zabawki sensoryczne,
  • grzechotki,
  • liczydła,
  • alfabet.

Pamiętajmy, że chociaż dzisiejszy świat opiera się głównie na technologii, to książka edukacyjna może okazać się lepszym prezentem, niż kolejny gadżet elektroniczny.